Telefon+420222212724 (PO - PÁ od 8:00 - 17:00)
Telefon+420222212724 (PO - PÁ od 8:00 - 17:00)
nad 2000 Kč doprava ZDARMA!
DOMIbagsDOMIbags Kategorie zboží

Co byste měli vědět při výběru svého zavazadla?

Co byste měli vědět při výběru svého zavazadla?
19.06.2018

Jak si vybrat správné cestovní zavazadlo? Měli byste vědět: i zavazadla na kolečkách se přes obrubníky či po schodech nesmí táhnout, ale nést. Proto byste si měli vybrat takové zavazadlo, které i naplněné unesete. V základu se dělí zavazadla na pevné (hard) a látkové (soft), se 4 kolečky či 2 kolečky. Velká zavazadla bez koleček se v současnosti již téměř nevyrábějí. Zavazadla se 4 kolečky se nesmí táhnout po 2 kolečkách. Všechna zavazadla si můžete chránit fresh fólií nebo se již (najdete i u nás) prodávají obaly na kufry. Při cestování letadlem i v ČR již zavazadlo musí být opatřeno TSA zámkem (můžete i dodatečně zakoupit visací TSA zámek u nás), který umožní bezproblémový vstup do zavazadla zaměstnancům letiště (bez poškození vašeho zavazadla). Zjistěte si vlastnosti hlavního materiálu, abyste posoudili, co přesně potřebujete. Některé kufry umožňují nošení na zádech. Cestovní tašky jsou velmi skladnou a pohodlnou záležitostí, i když náplň uvnitř je hůře přehledná.
Pokud chcete zavazadlo umístit na palubu (mít je u sebe), pak vybírejte ze zavazadel uvedených jako kabinová (Cabin), ale vždy si ověřte u přepravce, že vyhovuje jeho udávaným maximálním rozměrům. Na palubu je zakázáno umisťovat předměty s větším kapalným objemem. Pokud tedy cestujete například na víkend s malým zavazadlem na palubu, tak si zakupte speciální lahvičky (i my je prodáváme), které Vám určí množství tekutin pro přepravu.

Pevné i látkové materiály mají své pro a proti.
Pro:

  • látkové kufry bývají z vnějšku více vybavené
  • manipulace s látkovým zavazadlem je na dotek příjemná
  • pevná zavazadla bývají lehká a pružná
  • pevná zavazadla se dají lehce udržovat (většinou otřením)
  • látkové kufry často mají možnost rozšíření objemu zipem
  • některé pevné kufry mají na zapínání tzv. packy, které kufr kompletně uzavřou (proti dešti, proti náhodným vniknutím atd.)


Proti:

  • ne vždy má pevné zavazadlo voděodolný zip
  • pevná zavazadla mohou prasknout
  • pevná zavazadla se většinou nedají objemově rozšířit
  • látkové kufry jsou náchylnější k prosáknutí prudkým deštěm a možnému náhodnému vniknutí

Pro praktickou stránku cestování je výhodné si zakoupit přenosnou mechanickou či digitální váhu (zakupte u nás), abyste nepřipláceli za přepravu. Dále pro rozdělení obsahu lze zakoupit (též u nás) různé obaly na obuv, spodní prádlo či obleky.
Každý cestující má povolenou vzít s sebou na palubu pouze jedno zavazadlo s obvyklými maximálními rozměry: 55 x 20 x 40 (může být přepravcem uvedeno jinak).

Šťastnou cestu přeje DOMI CZ, s. r. o.

Copyright © DOMIBAGS - Kožená galanterie 2019
tvorba www stránek People For Net a.s.
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK