Telefon+420 608 455 705 (PO - PÁ od 8:00 - 17:00)
Telefon+420 608 455 705 (PO - PÁ od 8:00 - 15:00)
nad 2000 Kč doprava ZDARMA!
DOMIbagsDOMIbags Kategorie zboží

Návody

Návod k výběru a použití výrobků

Vážený zákazníku, vážená zákaznice,
při výběru zboží dbejte na to, aby zvolený výrobek odpovídal Vašim potřebám. Nevhodně zvolený typ nemůže být důvodem k pozdější reklamaci.

Aby Vám zakoupený výrobek sloužil co nejdéle k Vaší plné spokojenosti, je třeba dodržet několik zásad správného užívání a ošetřování výrobku:
a) při výběru rozlišujeme tašky a kabelky dle účelu jejich použití (každodenní, pracovní, nákupní, sportovní, cestovní, společenské)
b) kabelku či tašku používejte tak, aby nedocházelo k jejímu rychlému opotřebení, znečištění nebo mechanickému opotřebení tzn. odření, obarvení, roztržení, zvlhnutí či promáčení
c) po použití vyprázdněte obsah tak, aby se zachoval tvar výrobku.
d) nuance v barvě, nerovnosti povrchu, přirozené změny na kůži jako vpichy od hmyzu, trhliny od trnů, jizvy, škrábance a barevná stínování nejsou nedostatkem materiálu, nýbrž podtrhují pravost oblíbeného přírodního produktu a jsou vyhledávaným módním prvkem
e) na barevnou úpravu usní se používají vodou ředitelné barvy, které nejsou vždy stálobarevné, zvláště při styku s vodou
f) při nadměrném pocení rukou doporučujeme vybírat materiály, které na to nejsou choulostivé. V opačném případě může dojít, v důsledku velké agresivity Vašeho potu, k poškození povrchové úpravy expandovaného místa výrobku
g) kabelky, tašky, batohy, peněženky atd..jsou vyráběny z různých materiálů a každý z nich má své specifické vlastnosti i způsob údržby
h) kabelky či tašky a aktovky s krátkým madlem neboli držákem jsou určeny výhradně pro nošení v ruce. Přiložený dlouhý trak je pouze pomocný neboli podpůrný.
ch) řemínky přes rameno nasazujte pouze ostrými spoji vně
i) batoh musí být používán pouze tím způsobem a k takovému účelu, pro který byl vyroben. V žádném případě nesmí být přetěžován či nošen na jednom rameni, pokud je určen k nošení na obou ramenech.
j) výrobky nesmí být přetěžovány jednostranně ani bodově
k) hmotnost obsahu musí být vždy úměrná charakteru a pevnosti materiálu.
l) Výrobek používejte k účelu, na který byl určen!!!
m) chraňte před chemikáliemi
n) chraňte před otevřeným ohněm a přímými účinky tepelného zdroje
o) chraňte před dlouhodobým působením slunce
p) Nepřetěžujte povolenou nosnost:

 • 0,5 kg u společenských kabelek
 • 1,0 kg u dámských kabelek
 • 2,0 kg u dámských aktovek, vaků a kabel A4, proutěných a lýkových výrobků
 • 3,0 kg u pánských aktovek
 • 5,0 kg u atache kufříků
 • 10,0kg u cestovních kabel

Návod k ošetřování výrobků

1. Výrobky z přírodní usně nesmí se promáčet odstranění mokrých skvrn:

a) navlhčit parou nebo postřikovačem květin. Nevtírat!!

b) otřít vlhkou jemnou houbou či utěrkou

V obou případech necháme pozvolna vyschnout při pokojové teplotě.
Kůže může ztmavnout.
Výrobek pravidelně ošetřovat odpovídajícím krémem či sprejem a impregnací skvrny od propisovací tužky odstraňovat vatovou tyčinkou namočenou ve směsi líh – voda 1:1 mastné skvrny (černé) posypat magnesiem nebo křídovým prachem a nechat účinkovat 24 hodin. Prach poté jemně odstranit. Získaná patina kůži neznehodnocuje, ale naopak ji přidává duši a charakter přírodního produktu.
U přírodní usně je charakteristická nerovnoměrná kresba líce a částečně rozdílnost povrchu. Při provlhnutí může usňový výrobek částečně pouštět barvu. Je to dáno tím, že technologie barvení splňuje ekologické standardy a tudíž neumožňuje dokonalou fixaci barvy ve struktuře usně.

2. Výrobky ze semiše – nubuku (veluru)
znečištěný výrobek zbavte hrubých nečistot pryžovým kartáčkem nebo čistící gumou a poté ošetřete čistícím sprejem určeným pro tyto materiály. Následně aplikujte přípravek oživující původní barvu materiálu (černý nebo bezbarvý). Nakonec použijte impregnační sprej zvyšující odolnost proti vodě a nečistotám.
Tento typ kůže nikdy nekrémujte!
Nikdy nepoužívejte na semiš vodu, jelikož po uschnutí semišový vlas ztvrdne.
Před prvním nošením použijte impregnaci, čímž zabráníte skvrnám způsobených vodou a špínou.
Při zmoknutí nebo provlhnutí může takovýto výrobek pouštět barvu více než při běžném používání. Je to dáno tím, že technologie barvení splňuje ekologické standardy a tudíž neumožňuje dokonalou fixaci barvy ve struktuře usně.
Výrobky jsou více náchylné na oděr a znečištění v expandovaných místech

3. Výrobky z lakovaného materiálu, standardní kůže, která je upravena vinylovým nátěrem
Velmi hladký povrch, vysoký lesk
Lakovaná kůže je citlivá na chemikálie a mráz čistíme mírně navlhčeným hadříkem a utřeme do sucha.
Nepoužívaný výrobek skladujte nejlépe v látkovém sáčku, předejdete tak samovolnému obarvení od věcí, které by se výrobku jinak dotýkaly. Chemický jev tzv. migrace barev Vás může nepříjemně překvapit ve chvíli, kdy se chystáte vzít si svou oblíbenou bílou kabelku, která však ležela ve skříni nebo stála v předsíni těsně vedle černé nebo červené kabelky či igelitové tašky. Barevné mapy pak již nejdou odstranit. Pozor i na již zmíněné igelitové tašky nebo jiné doplňky, jako je např. lakovaný pásek, nebo sako ...to vše může způsobit nežádoucí obarvení i při běžném používání. Pokud budete lakový výrobek uskladňovat v průhledném igelitovém sáčku, proložte mezi igelit a výrobek čistý papír, aby se igelit na výrobek nepřilepil a nezpůsobil tak mapy na povrchu. Sice ve většině případů postupně zmizí,ale nějakou chvíli to trvá.

4. Výrobky ze syntetických materiálů.
Čistit navlhčeným hadříkem, po zmoknutí vytřít do sucha, upravit do původního tvaru,popř. Výrobek vycpat, aby si udržel tvar a sušit při pokojové teplotě

5. Výrobky z textilních materiálů, nepromáčet a čistit jemným silonovým kartáčkem.
Silněji znečištěná místa čistit "suchou pěnou" používanou na čalouněný nábytek dle návodu výrobce, nečistit mechanickým ani ručním praním

6. Proutěné a lýkové výrobky, nepromáčet a pozor u těchto materiálů je zvýšená citlivost na vlhko!
Pokud zmokne, výrobek vytvarovat do původního stavu, opatrně a pozvolna vysoušet při pokojové teplotě, rychlejší přirozené opotřebení materiálu není na závadu

Úhlopříčky displejů

Uhlopříčka displeje tabletu nebo notebooku je uváděna v palcích.
Zde je tabulka převodu palců na centimetry pro rychlejší informovanost zákazníků.

1 palec = 2,54 cm
2 palce = 5,08 cm
3 palce =7,62 cm
4 palce = 10,16 cm
5 palců = 12,7 cm
6 palců = 15,24 cm
7 palců = 17, 78 cm
8 palců = 20,32 cm
9 palců = 22,86 cm
10 palců = 25,4 cm
11 palců = 27,94 cm
12 palců = 30,48 cm
13 palců = 33,02 cm
14 palců = 35,56 cm
15 palců = 38,1 cm
16 palců = 40,64 cm
17 palců = 43,18 cm
18 palců = 45,72 cm

Návod k užití zámečků

Kódování a odkódování zámků
Jak kódovat své zavazadlo, které má kódový zámek pevný nebo visací?

Všechna zavazadla, která jsou vybavena kódovým zámkem, by měla mít přibalen návod k obsluze tohoto zámku. Pokud nemá, vyžádejte si jej u prodejce.

Pokud je Vaše zavazadlo vybaveno kódovým zámkem, jsou většinou jednoduchá pravidla, která musíte dodržet, aby jste mohli zavazadlo jednoduše používat a zabezpečit si ho.

1. Všechny číslice musí být nastaveny v rovné poloze na nulách - většinou
0 - 0 - 0 (tj. 3x 0). Všechny zavazadla jsou výrobcem nastavena na tento základní kód, který Vám umožní otevření zámku bez znalosti kódu. Pokud Vám zavazadlo nejde po nastavení nul otevřít, zkuste znovu otáčet jednotlivými kolečky směrem po číselné řadě (tj. 1, 2, 3, atd...) až do rovné pozice na nulu. To opakujte, dokud nebudete mít opět nastaveno 0 - 0 - 0. Pokud tento způsob opět selže, je zámek buď mechanicky poškozený nebo zakódovaný. V tom případě kontaktujte výrobce pro informace o dalším postupu.
2. Dále musíte na zámku nalézt bod, který je buď kulatý nebo čtvercový a většinou uvnitř je plíšek, který je nutný zmáčknout před navolením kódu. Pokud tento bod najdete, můžete pokračovat dále. Je nutné se dívat též z boků a zespodu zámků. Tento bod zmáčkněte pomocí tužky nebo ostrého předmětu, když je zámek nastaven na nulový kód 0 - 0 - 0. Poté pusťte.
3. Vyberte si kód, který je pro Vás snadno zapamatovatelný. Poté kód navolte pomocí otáčení koleček po číselné řadě (0, 1, 2, 3, atd.) jedno po druhém.
4. Pokud jste vše zdárně provedli, Vaše zavazadlo je uzamčeno kódovou číselnou řadou. Pokud zmáčknete místo na zámku, které umožňuje otevření zámku, zámek by se po jeho zmáčknutí měl otevřít.
5. Zavazadlo uzamknete tak, že zipy, kovové části atd. umístíte do zámku, zacvaknete je tak, aby v zámku držely. Následně Vámi zvolený kód k uzamykání změníte na jakýkoliv jiný kód. Pokud vše funguje, tak by se zámek neměl otevřít při stisknutí místa na zámku pro otevírání zámku.
.. Vaše zavazadlo je zdárně zabezpečeno kódovým zámkem.

Doporučujeme zavazadla opatřená TSA zámkem, především při cestách mimo kontinent. Více naleznete na našich webových stránkách pod TSA zámek.
Jako nástroj Vám mohou pomoci tyto kroky na obrázcích:


Kódování 1Návod k užití zámečků

Kódování a odkódování zámků Bright 2017
TSA zámek ke kufrům Bright 2017


Co to je TSA zámek?

Co to je TSA zámek?
Použití TSA zámků umožňuje, aby Vaše zavazadla k odemčení a prověření bezpečnostními orgány proběhlo bezproblémově a bez poškození Vašeho zavazadla. Tyto bezpečnostní agentury vlastní paklíč, kterým mohou Vaše zavazadlo otevřít a prohlédnout, aniž by potřebovali Váš kód k zavazadlu a nepoškodili zámek.
TSA zámky jsou označeny speciálním TSA logem

Symbol TSA zámkua mají kromě koleček k navolení kódu také vstup na paklíč. Tento vstup vidíte na zámku označený červenou šipkou.
_TITLE_69_


TSA zámky jsou vyžadovány u všech zákazníků, kteří cestují do USA. Každému cestujícímu je zavazadlo před jeho uvedením do letadla zkontrolováno přes speciální obrazovku. Podle svého uvážení kontrola čas od času rozhodne o otevření zavazadla cestujícího k bližšímu ohledání. Pokud k tomu dojde, je-li zavazadlo vybaveno jiným typem zámku než těmi, které má TSA zámek, tak zámek zničí.
Zavazadla se zámky schválené TSA mají univerzální hlavní klíč, který otevře všechny tyto zámky. Jen TSA může mít kopii tohoto hlavního klíče. Každý TSA schválený zámek má identifikační značku, která ukazuje, že může být otevřen pomocí hlavního klíče. Všechny zámky Samsonite TSA mají červené TSA logo.

_TITLE_68_

_TITLE_71_

_TITLE_72_Podnikatelem určeným k opravě zboží značky Samsonite je:

Vyjmutí interiérového pláště a jeho zpětné nasazení Roncato

 • některé produkty značky Roncato umožňují vyjmutí vnitřní podšívky, která se může vyprat či očistit a zpět nasadit
 • podšívka nepatří do sušičky
 • podšívka by se měla prát na nejšetrnější program nejvíce na teplotu 30 stupňů Celsia
 • tyto produkty jsou u nás označeny touto ikonou a tuto informaci též najdete v popisku výrobku
Roncato vyjmutelná a pratelná podšívka


Zde je návod k vyjmutí podšívky
Roncato vyjmutelná a pratelná podšívka

Produkty Roncato ze speciální kolekce, kde je možné sundat taháčky a nechat je gravírovat

 • u některých kolekcí značky Roncato je možné sundat taháčky zipu, nechat si je gravírovat iniciály či jinými slovy (většinou u výrobců klíčů, zlatníků atd.)
 • tato funkce se skvěle hodí jako originální dárek
 • tyto produkty a kolekce jsou označeny touto ikonou:


V záruční kartě najdete planžetu, kterou taháček vyjmete a nasadíte, viz. návod

Specializovaným servisem pro značku Roncato v ČR je:

SERVIS, KUFRY,CESTOVNÍ ZAVAZADLA, KOŽENÉ ZBOŽÍ

KRAFT A KRAFTOVÁ

ORTENOVO NÁM. 16
PRAHA 7, HOLEŠOVICE
TEL: 251 036 383

Označení TSA zámků
Copyright © DOMIBAGS - Kožená galanterie 2019
tvorba www stránek People For Net a.s.

Používáme cookies!

Tyto stránky používají a ukládají soubory cookies. Některé jsou nezbytné pro jejich správné fungování (tzv. technické cookies). Dále tyto stránky využívají marketingové a analytické cookies pro zkvalitnění našich služeb a přizpůsobení zobrazovaného obsahu. Pro jejich využití je nutný Váš souhlas. Více informací o cookies.